Thodex Kripto Para Haberleri

Thodex Ripple Nedir?

Thodex Ripple, yazılım ve yapı itibari ile bir kripto para çeşididir. Yazılımın yapılma ve hizmet amacı olarak küresel bazda bir ödeme işleminin çok kısa bir sürede, saniyeler içerisinde dünyanın bir ucunda bir ucuna düşük maliyet ücretleri ile transfer edilmesi hedeflenmiştir. Platform olarak uluslararası ödeme işlemlerini güvenli bir hale getiren, resmi olarak transfer edilmesini sağlayan SWIFT ve Western Union gibi para gönderim sistemlerinin işlemlerini daha güvenli, daha hızlı ve daha uygun maliyetler ile gerçekleştirmek adına kodlanmış olan bir blockchain teknolojisidir.

Resmi olarak günümüzde bankalar ile anlaşmalarını yapmaya devam eden ve dünya genelinde tüm bankalar ile anlaşma sağlayarak bankalar arası hızlı, kolay ve düşük maliyetli bir transfer işlemini bizlere sunmak için çalışmalarına devam eden bir coindir. Ripple, kripto para piyasasında yer alan çoğu koinin tersine merkeziyetsiz değil merkezi olan bir koin altyapısı ile bizlere sunulmaktadır. Blockchain teknolojisi ile inşa edilmiş olan bir coin olmasına rağmen, yapılan işlemlerin kayıt edildiği kayıt defteri şirket tarafından idare edilmektedir. Fiyatı bakımından Bitcoin ve Ethereum coininden sonra en büyük hacme sahip olan ve trade edilen coin olarak karşımıza çıkmaktadır.

Thodex Ripple Avantajları, Arzı ve Satın Alma Süreci

Ripple coin arz olarak toplamda 100 milyar adet üretilmiş olan bir coindir. Merkezi bulunan bir coin olması nedeni ile 61 milyar âdeti Ripple üreticilerine tahsis edilmiş olup, 55 milyar adet ise 55 farklı akıllı sözleşme haline getirilmiştir. Her bir sözleşmenin 1 milyar Ripple içerdiği bu paketler her ay birinin piyasaya sürülmesi ile stabil bir koin dolaşımı sağlanmak amaçlanmıştır. Bu sayede merkezi bir coinin manipüle edilme durumu karşısında şüphe uyandıracak durumlar ortadan kaldırılmıştır.

Bankacılık sistemlerinin tekellerinde gerçekleşen global transfer işlemlerinin zorunluluklarında kurutularak daha düşüm maliyetli bir işlem sürecini kullanıcılara sunan büyük bir avantajı bulunmaktadır. Bu koinin alım ve satım süreci de çok hızlı, kolay ve birçok platform üzerinde sağlanabilmektedir. Türkiye ‘de Ripple alımı için güvenilir, kaliteli, şeffaf ve yüksek hacimli bir kripto para platformu olması neticesinde Thodex borsası tercih edilerek hızlıca işleme başlanabilir.

Related Posts

Leave a Reply