Thodex Kripto Para Haberleri

Thodex Ethereum Classic ve Ethereum Arasındaki Farklar

Thodex Ethereum dijital para birimleri arasında Bitcoin’den sonra en çok yatırım yapılan ve işlem gören para birimidir. İlk etapta Bitcoin’in altcoini olarak ortaya çıkan ve benzer sistemi kullanan Ethereum kısa sürede büyük ilgi görmüş ve bugün itibariyle çok geniş bir kullanıcıya ulaşmıştır. Her geçen gün de kendini geliştirmekte, yenilikleriyle fark yaratmayı başarmaktadır.

Todeks Ethereum Classic ise internette hakkında çok fazla şey bulunmasa da dijital para borsasında işlem gören bir diğer para birimi. Todeks Ethereum Classic, Ethereum’dan yumuşak çatal ile ayrılmış bir şifreleme para birimidir. Yumuşak çatal ise Blockhain içerisinde yazılım güncellemeleri esnasında ortaya çıkar. Eğer yazılımını güncelleyen ve yazılımını güncellemeyen belli bir miktarda kullanıcı oluşursa bunlar bir süre sonra yumuşak çatal oluşturarak yeni bir para biriminin oluşmasına sebep olur. İşte Ethereum Classic bu şekilde oluşmuştur.

Thodex Ethereum ve ETC Farkları

Todex Ethereum Classic ile Ethereum arasındaki ilk fark isimdir. Thodex Ethereum Classic, ETC belirteci ile; Ethereum ETH belirteci ile işlem görüp ayrı bir piyasa hacmine ve fiyatlandırmasına sahiptir.

İkinci fark yönetim farkıdır. Todex Ethereum, karakterini doğrudan etkilemese de merkezi bir otorite tarafından yönetilmekte, Ethereum Vakfı yönetimde etkin olmaktadır. Oysa Ethereum Classic açıklık ve değişmezlik unsurlarını teşvik etmeye çalışan, dağınık bir topluluk tarafından çalıştırılmaktadır. Dolayısıyla ikisi arasında yönetim farkı bulunmaktadır.

Üçüncü olarak tercih edilebilirlik ve popülerlik farklı vardır. Arama motorlarında aranma oranlarına bakıldığında Ethereum Classic ile Ethereum arasında çok ciddi bir fark vardır. Bu da insanların dijital para birimlerine güvenlerini doğrudan etkilemekte, daha fazla bilinene yönelme olmaktadır. ETH’nin piyasanın 2. Sırasında yer almasında fiyatları ve piyasa hacmi yanında bunun da etkisi vardır.

Dördüncü olarak Ethereum’un kurucusu Rus asıllı Vitalik Buterin tüm medya tarafından biliniyor. Oysa Ethereum Classic’in kim tarafından kurulduğu veya kim tarafından yönetildiği bilinmiyor.

Beşinci olarak da her iki para birimi arasında ciddi oran farkları var. Bu da yatırımcılara fikir veriyor. Bütün bunlar ve daha fazlasını Todex Dijital Para Borsası’ndan takip edebilirsiniz.